Advertisement

email_18_animated.gif
مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
manager.khuzestanclub@gmail.com
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت

صفحه اصلی arrow اخبار مدیریت های ستادی  arrow اخبار موسسه arrow عید غدیر خم مبارک
عید غدیر خم مبارک چاپ ارسال به دوست
۲۶ آذر ۱۳۸۷


Imageرسول خدا(ص) فرمود: روز غدیر خم برترین عیدهاى امت من است و آن روزى است كه خداوند بزرگ دستور داد; آن روز برادرم على بن ابى طالب را به عنوان پرچمدار (و فرمانده) امتم منصوب كنم، تا بعد از من مردم توسط او دایت‏شوند، و آن روزى است كه خداوند در آن روز دین را تكمیل و نعمت را بر امت من تمام كرد و اسلام را به عنوان دین براى آنان پسندید.

رسول خدا(ص) فرمود: كسى كه مى‏خواهد زندگى و مرگش همانند من باشد و در بهشت جاودانه‏اى كه پروردگارم به من وعده كرده، ساكن شود، ولایت على بن ابى طالب(ع) را انتخاب كند، زیرا او هرگز شما را از راه هدایت بیرون نبرده، به گمراهى نمى‏كشاند.

امام صادق(ع) فرمود: روز غدیر خم عید بزرگ خداست، خدا پیامبرى مبعوث نكرده، مگر اینكه این روز را عید گرفته و عظمت آن را شناخته و نام این روز در آسمان، روز عهد و پیمان و در زمین، روز پیمان محكم و حضور همگانى است.

امام رضا(ع) فرمود: پدرم به نقل از پدرش (امام صادق(ع)) نقل كرد كه فرمود: روز غدیر در آسمان مشهورتر از زمین است.


امام صادق(ع) فرمود: به خدا قسم اگر مردم فضیلت واقعى «روز غدیر» را مى‏شناختند، فرشتگان روزى ده‏بار با آنان مصافحه مى‏كردند و بخششهاى خدابه‏كسى‏كه‏آن روز را شناخته، قابل‏شمارش نیست.


 امام صادق(ع) فرمود: هنگامى كه روز قیامت برپا شود چهار روز بسرعت بسوى خدا مى‏شتابند همانطور كه عروس به حجله‏اش بسرعت مى‏رود. آن روزها عبارتند از:  روز عید فطر و قربان و جمعه و روز غدیر خم.

 

امام صادق(ع) فرمود: عید غدیر، روزى است كه رسول خدا(ص) على(ع) را بعنوان پرچمدار براى مردم برافراشت و فضیلت او را در این روز آشكار كرد و جانشین خود را معرفى كرد، بعد بعنوان سپاسگزارى از خداى بزرگ آن روزه را روزه گرفت و آن روز، روز روزه‏دارى و عبادت و طعام دادن و به دیدار برادران دینى رفتن است. آنروز روز كسب خشنودى خداى مهربان و به خاك مالیدن بینى شیطان است.

 

امام صادق(ع) فرمود: عید غدیر، روز عبادت و نماز و سپاس و ستایش خداست و روز سرور و شادى است به خاطر ولایت ما خاندان كه خدابرشمامنت گذارد ومن دوست دارم كه شما آن روز را روزه بگیرید.

از امام صادق(ع) نقل شده كه فرمود: یك درهم به برادران با ایمان و معرفت، دادن در روز عید غدیر برابر هزار درهم است، بنابراین در این روز به برادرانت انفاق كن و هر مرد و زن مؤمن را شاد گردان.

 

امام صادق(ع) فرمود: عید غدیر، روز عید و خوشى و شادى است و روز روزه‏دارى به عنوان سپاس نعمت الهى است.

امام صادق(ع) فرمود: در روز عید غدیر، خدا را با روزه و عبادت و یاد پیامبر و خاندان او یادآورى كنید، زیرا رسول خدا به امیرالمؤمنین سفارش كرد كه آن روز را عید بگیرد، همینطور پیامبران هم به جانشینان خود سفارش مى‏كردند كه آن روز را عید بگیرند، آنان هم چنین مى‏كردند.

امام صادق(ع) فرمود: ارزش عمل در آن روز (عید غدیر) برابر با هشتاد ماه است، و شایسته است آن روز ذكر خدا و درود بر پیامبر(ص) زیاد شود، و مرد، بر خانواده خود توسعه دهد.

امام رضا(ع) فرمود: كسى كه در روز (غدیر) مؤمنى را دیدار كند، خداوند هفتاد نور بر قبر او وارد مى كند و قبرش را توسعه مى‏دهد و هر روز هفتاد هزار فرشته قبر او را زیارت مى‏كنند و او را به بهشت بشارت مى‏دهند.

امام صادق(ع) فرمود: كسى كه در روز عید غدیر هر ساعتى كه خواست، دو ركعت نماز بخواند و بهتر اینست كه نزدیك ظهر باشد كه آن ساعتى است كه امیرالمؤمنین(ع) در آن ساعت در غدیر خم به امامت منصوب شد، (هر كه چنین كند) همانند كسى است كه در آن روز حضور پیدا كرده است...

امام صادق(ع) فرمود: روزه روز غدیر خم با روزه تمام عمر جهان برابر است. یعنى اگر انسانى همیشه زنده باشد و همه عمر را روزه بگیرد، ثواب او به اندازه ثواب روزه عید غدیر است.

امام رضا(ع) فرمود: عید غدیر روز تبریك و تهنیت است. هر یك به دیگرى تبریك بگوید، هر وقت مؤمنى برادرش را ملاقات كرد، چنین بگوید: «حمد و ستایش خدایى را كه به ما توفیق چنگ زدن به ولایت امیرمؤمنان و پیشوایان عطا كرد» آرى عید غدیر روز لبخند زدن به چهره مردم با ایمان است...
یادداشت های بازدیدکنندگانCopyright 2008, Khuzestanclub.org All rights Reserved