Advertisement
اطلاعیه عمومی

  اعضاي محترم موسسه و خوزستانيهاي گرامی؛ 
 
موسسه  فرهنگی ، ورزشی و خدماتی خوزستانیهای مقیم استان تهران آمادگی دارد خدمات ذیل را ارائه نماید ، لطفآ برای پیشرفت موسسه همکاری و اطلاع رسانی نمائید.

 برای پیشرفت موسسه همکاری و اطلاع رسانی نمائید:

1-       تیمداری ورزشی (فوتبال، فوتسال ، کوهنوردی ، شطرنج  ، بسکتبال ، پارا گلایدر )

2-       تهیه لوازم ورزشی

3-       آموزش نقاشی و انجام سفارشات نقاشی در سبک رئال و چهره

4-       تهیه فیلم های تبلیغاتی و مستند

5-       انجام تئاتر  های نمایشی

6-       پیمان مدیریت امور فرهنگی ، هنری

7-       فروش آثار فرهنگی ،هنری و علمی خوزستانی ها

8-       مشاوره مالی ، اعتباری

9-       خدمات امور بیمه ای

10-   خدمات  امور حقوقی

11-   خدمات فنی اداری ، مسکونی

12-   تور های گردشگری , زیارتی

13-   مطالعه ، مشاور ه ، نظارت  و پیمان مدیریت در پرو ژه های کشاورزی، صنعت و خدمات (شرکت مهندسین مشاور اوجستان آسیا)

14-   مشاوره در علوم میراث فرهنگی 

15-   مشاوره  در علوم محیط زیست

16-   مشاوره  حسابرسی  ، مالیاتی

17-   مشاوره  امور بازرگانی

18-   پذیرش آگهی از طریق سایت و sms  گروهی 

مدیریت روابط عمومی موسسه

صفحه اصلی
آشنایی با موسسه
درباره استان خوزستان
اخبار استان خوزستان
اخبار مدیریت های ستادی
اخبار مدیریت های اجرائی
گالری تصاویر
سلامت
مقالات
خواندني ها
سرگرمي
پیوند ها
جستجوی پیشرفته
تماس با ما
بايگاني
تماس با ما

email_18_animated.gif
مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
manager.khuzestanclub@gmail.com
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت

صفحه اصلی arrow عمومی arrow امنیت گردشگران خارجی
امنیت گردشگران خارجی چاپ ارسال به دوست
۱۳ تير ۱۳۹۴

امنیت گردشگران خارجی در گرو تامین امنیت گرد شگران داخلی است

همایش امنیت گردشگران خارجی در استان خوزستان در روز هفتم تیر 94 در هتل پارس اهواز برگزار شد. این همایش با اهداف ارتقای امنیت گردشگران خارجی، تقویت احساس امنیت در گردشگران خارجی و تامین امنیت مقاصد گردشگری استان برای نخستین بار در کشور در سطح خوزستان برگزار شد.

در این همایش علاوه بر دبیر و سخنگو انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان، مدیرکل امنیتی استانداری خوزستان، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، رییس اداره گذرنامه و اتباع خارجه استان، مشاور امنیتی انتظامی استانداری خوزستان و سیدشکرخدا موسوی سخنرانی کردند.متن سخنرانی مجتبی گهستونی سخنگو و دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان گفت:

به گواه همگان ایران سرزمین همزیستی، فرهنگ و اخلاق مداری، تمدن‌های بشری، علم و ادب و در یک کلام ایران سرزمین تنوع‌ها و مهمان نوازی هاست. طرح ارتقای امنیت گردشگران خارجی که به اهمیت توسعه گردشگری و تاثیرپذیری آن بر امنیت ملی می‌پردازد و موضوعاتی مانند امنیت گردشگر، مقاصد گردشگری، تهدیدها و آسیب‌های عمده علیه گردشگران، چالش‌ها و مشکلات موجود در گردشگری و مستندات بالادستی حوزه گردشگری را مورد بررسی قرار داده است را باید به فال نیک گرفت در حالی فکر می کنم این امنیت زمانی دو چندان می شود که شرایط لازم برای امنیت گردشگران داخلی نیز فراهم باشد چرا که در نتیجه رشدیافتگی کسانی که روزی امنیت گردشگران داخلی را به مخاطره می انداختند می توان امیدوار بود که دیگر به خطری برای گردشگران خارجی تبدیل شوند.

از آنجایی که تاکید می شود که گردشگران خارجی میهمانان ملت ایران و تکریم آنان وظیفه همگان است، مساله گردشگری باید مورد توجه جدی قرار گیرد و می‌تواند به‌عنوان یکی از پایه‌های اقتصاد مقاومتی که مدنظر مقام معظم رهبری است و هر گردشگر خارجی که به کشور ما آمده پس از رویت واقعیت‌های ایران همانند یک سفیر به جنگ رسانه‌ای که دشمنان ما به راه انداخته‌اند، رفته و مبلغ فرهنگ ما شده است باید این مهم را مورد توجه قرار داد که ارتقای سطح کیفی زیر ساخت ها و مراکزی که گردشگران حضور پیدا می کنند را باید هرچه سریعتر در پرونده کاری قرار داد. چرا که اگر گردشگر در محل بازدید و اقامت خود امنیت لازم را حس نکند در جامعه و مواجه شدن با انسانها هم آنان را به عنوان یک خطر فرض می کند.

در حال حاضر بیش از هزار و ۱۰۰ منطقه نمونه گردشگری در کشور داریم و گفته می شود که قرار بوده فقط ۷ یا ۸ منطقه با این عنوان ایجاد شود. که به گفته یکی از مقامات عالی سازمان میراث فرهنگی ایجاد بعضی از این مناطق به مانند یک شوخی می ماند. حال من و دوستانم به عنوان فعالان رسانه ای و گردشگری که می توانیم با نگارش گزارش های بی شمار فرصت های سفر را برای گردشگران خارجی فراهم کنیم تا چه حد می توانیم به خود اجازه مانور برای حضور گردشگران خارجی را در مناطق نمونه گردشگری بدهیم در حالی که این مناطق با انواع آسیب ها و کمبودها مواجه هستند.

از سویی مدام مطرح می شود که برای ایران تبلیغ نمی شود. خب می خواهیم این کار را انجام بدهیم اما گردشگرانی که در پیک سفر قصد سفر به خوزستان دارند با نبود تخت لازم مواجه می شوند. از سوی روستاها و اقامتگاههای محلی غیر رسمی ریسک پذیری را برای اقامت امن گردشگران افزایش داده و اینگونه می شود که تبلیغات هوشمندانه ای انجام نمی گیرد.

در حالی که اگر شاهد رشد ورود گردشگر شویم اشتغال ایجاد شده در بخش گردشگری 6 برابر اشتغال تولید شده در صنعت خودروسازی، 5 برابر صنایع وابسته به مواد شیمیایی، 4 برابر اشتغال در معادن و نفت بوده و در دهه آینده، 10 درصد از کل اشتغال جهان به صنعت گردشگری اختصاص خواهد داشت. اگر چه تمام مرزهای ایران با اقتدار لازم مورد توجه قرار گرفته اند و کنترل می شوند اما با توجه به حضور عناصر خود فروخته و گروهای تجریه طلب و تند رو در خارج از مرزها من و بسیاری از فعالان گردشگری نگران هستیم که خدای ناکرده گروههای فریب خورده داخلی دست به تحرک های داخلی نزنند که جان گردشگران خارجی به خطر افتد و امنیت داخلی کشور خدشه دار شود.

با این حال روز گذشته که موضوع نشست امروز را با عده ای از دوستان راهنمای گردشگری در میان گذاشتم عمده آنان امنیت لازم را به جز در مزاحمت های خیابانی و سرقت مورد پسند قرار دادن. که همان دو مورد عنوان شده هم باید به حد صفر برسد. ایشان در بخش هایی از سخنان خود به ذکر مصداق هایی پرداخت که برای گردشگران خارجی و یا راهنمایان ایجاد نگرانی کرده است پرداخت.

مدیریت طرح گردشگری موسسه ( از سایت تاریانا)


یادداشت های بازدیدکنندگانCopyright 2008, Khuzestanclub.org All rights Reserved