Advertisement
اطلاعیه عمومی

  اعضاي محترم موسسه و خوزستانيهاي گرامی؛ 
 
موسسه  فرهنگی ، ورزشی و خدماتی خوزستانیهای مقیم استان تهران آمادگی دارد خدمات ذیل را ارائه نماید ، لطفآ برای پیشرفت موسسه همکاری و اطلاع رسانی نمائید.

 برای پیشرفت موسسه همکاری و اطلاع رسانی نمائید:

1-       تیمداری ورزشی (فوتبال، فوتسال ، کوهنوردی ، شطرنج  ، بسکتبال ، پارا گلایدر )

2-       تهیه لوازم ورزشی

3-       آموزش نقاشی و انجام سفارشات نقاشی در سبک رئال و چهره

4-       تهیه فیلم های تبلیغاتی و مستند

5-       انجام تئاتر  های نمایشی

6-       پیمان مدیریت امور فرهنگی ، هنری

7-       فروش آثار فرهنگی ،هنری و علمی خوزستانی ها

8-       مشاوره مالی ، اعتباری

9-       خدمات امور بیمه ای

10-   خدمات  امور حقوقی

11-   خدمات فنی اداری ، مسکونی

12-   تور های گردشگری , زیارتی

13-   مطالعه ، مشاور ه ، نظارت  و پیمان مدیریت در پرو ژه های کشاورزی، صنعت و خدمات (شرکت مهندسین مشاور اوجستان آسیا)

14-   مشاوره در علوم میراث فرهنگی 

15-   مشاوره  در علوم محیط زیست

16-   مشاوره  حسابرسی  ، مالیاتی

17-   مشاوره  امور بازرگانی

18-   پذیرش آگهی از طریق سایت و sms  گروهی 

مدیریت روابط عمومی موسسه

صفحه اصلی
آشنایی با موسسه
درباره استان خوزستان
اخبار استان خوزستان
اخبار مدیریت های ستادی
اخبار مدیریت های اجرائی
گالری تصاویر
سلامت
مقالات
خواندني ها
سرگرمي
پیوند ها
جستجوی پیشرفته
تماس با ما
بايگاني
تماس با ما

email_18_animated.gif
مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
manager.khuzestanclub@gmail.com
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت

صفحه اصلی arrow عمومی arrow اگر آب کارون منتقل شود؛
اگر آب کارون منتقل شود؛ چاپ ارسال به دوست
۱۳ دي ۱۳۹۳
اگر آب کارون منتقل شود؛ فاجعه زیست‌محیطی خوزستان را تهدید می‌کند

عضو کمیته علمی کنفرانس ملی رودخانه کارون با اشاره به تبعات انتقال آب رودخانه کارون به فلات مرکزی گفت: یک فاجعه زیست‌محیطی، اقتصادی و اجتماعی در اثر انتقال آب رودخانه کارون خوزستان را تهدید می‌کند.  

مهدی نورزاده‌حداد در گفت‌وگو با ایسنا، عنوان‌کرد: در حال حاضر وجود چندین سد در مسیر رودخانه کارون و خشکسالی‌های اخیر باعث کاهش شدید حجم آب ورودی کارون به خلیج‌فارس شده است. با این حساب اگر قرار باشد آبی از سرشاخه‌های این رودخانه انتقال یابد، حجم ورودی آب کارون به خلیج‌فارس کمتر شده و مسیر آب برعکس می‌شود. این بدان معناست که آب‌های شور دریا به سمت اراضی کشاورزی و رودخانه کارون حرکت می‌کند.  

وی افزود: این پدیده باعث شورشدن اراضی حاصلخیز خوزستان که قطب اول کشاورزی کشور است و نیز شورشدن سفره‌های آب زیرزمینی شده و به عبارت دیگر یک فاجعه زیست‌محیطی – اقتصادی و اجتماعی نتیجه این انتقال در شرایط کنونی خواهد شد.  

این عضو هیئت علمی دانشگاه پیام‌نور خوزستان خاطرنشان‌کرد: شورشدن اراضی و آب‌های سطحی و زیرزمینی به معنای کامل باعث از بین رفتن شرایط زندگی در مناطق جنوبی استان خوزستان و تبدیل این مناطق به بیابان است. بیکاری، کاهش شدید تولیدات کشاورزی، مهاجرت‌های زیاد، فقر و ناامنی در مناطق مرزی و دیگر مشکلات اجتماعی و اقتصادی، تنها نتیجه این انتقال آب برای خوزستان، قلب تپنده ایران، خواهد بود. لذا در خصوص بحث انتقال آب از سرشاخه‌های کارون باید به مسائلی چون تغییر اقلیم و تغییر بیلان آب در پایین دست آن توجه کرد.  

نورزاده‌حداد اظهارکرد: همان‌طورکه آب در طول زمان مایه حیات تلقی شده، خاک را باید بستر حیات دانست، زیرا اگر خاک نباشد آب را نمی‌توان به معنای کامل، مایه حیات نامید. بارش‌های آسمانی از جمله برف و باران، پس از جاری‌شدن در سطح زمین به سمت دریاها روان می‌شوند که بخش جزئی از این آب‌ها در درون زمین نفوذ کرده و به سفره‌های آب‌های زیرزمینی می‌پیوندد.  

وی عنوان‌کرد: این بخش از آب‌های نفوذ یافته، در طول مسیر رسیدن به سفره‌های زیرزمینی تحت تأثیر ویژگی‌های خاک‌های مسیر نفوذ قرار گرفته و املاح بسیاری را با خود جابه‌جا می‌کنند و در این سیکل ممکن است شور یا آلوده شوند. اهمیت این نکته جایی بیشتر محسوس می‌شود که بدانیم منبع اصلی آب قابل استفاده در مناطق خشک و نیمه‌خشک، آب‌های زیرزمینی هستند. بنابراین می‌توان گفت که همه آب‌های زیرزمینی علی‌رغم محدود بودن نیز قابل استفاده نیستند. عواملی همچون شرایط بارش، اقلیم منطقه، فعالیت‌های انسانی، میزان برداشت و نحوه تغذیه بر سفره‌های آب زیرزمینی موثرند.  

نورزاده‌حداد گفت: از عوامل موثر بر کیفیت و کمیت این سفره‌ها، نحوه تغذیه آن‌هاست. در شرایطی این سفره‌ها در مجاورت آب‌های شیرین جاری باشند، تغذیه قابل قبولی خواهند داشت و بلعکس، در صورتی که این سفره‌ها در مجاورت آب‌های جاری شور، آلوده یا بی‌کیفیت از جمله رودخانه، دریا و زهکش باشند، با آب بی‌کیفیت تغذیه شده و قابلیت استفاده این آب‌ها به شدت تحت تاثیر قرار می‌گیرد.  

به گزارش ایسنا، "کنفرانس ملی فرصت‌ها و پتانسیل‌های رودخانه کارون در توسعه شهرها و حومه هم مسیر" 6 تا 8 اسفندماه 93 در‌ اهواز برگزار می‌شود.

مدیریت طرح محیط زیست موسسه : از سایت فیدوس  http://feydus.ir/


یادداشت های بازدیدکنندگانCopyright 2008, Khuzestanclub.org All rights Reserved