Advertisement
اطلاعیه عمومی

  اعضاي محترم موسسه و خوزستانيهاي گرامی؛ 
 
موسسه  فرهنگی ، ورزشی و خدماتی خوزستانیهای مقیم استان تهران آمادگی دارد خدمات ذیل را ارائه نماید ، لطفآ برای پیشرفت موسسه همکاری و اطلاع رسانی نمائید.

 برای پیشرفت موسسه همکاری و اطلاع رسانی نمائید:

1-       تیمداری ورزشی (فوتبال، فوتسال ، کوهنوردی ، شطرنج  ، بسکتبال ، پارا گلایدر )

2-       تهیه لوازم ورزشی

3-       آموزش نقاشی و انجام سفارشات نقاشی در سبک رئال و چهره

4-       تهیه فیلم های تبلیغاتی و مستند

5-       انجام تئاتر  های نمایشی

6-       پیمان مدیریت امور فرهنگی ، هنری

7-       فروش آثار فرهنگی ،هنری و علمی خوزستانی ها

8-       مشاوره مالی ، اعتباری

9-       خدمات امور بیمه ای

10-   خدمات  امور حقوقی

11-   خدمات فنی اداری ، مسکونی

12-   تور های گردشگری , زیارتی

13-   مطالعه ، مشاور ه ، نظارت  و پیمان مدیریت در پرو ژه های کشاورزی، صنعت و خدمات (شرکت مهندسین مشاور اوجستان آسیا)

14-   مشاوره در علوم میراث فرهنگی 

15-   مشاوره  در علوم محیط زیست

16-   مشاوره  حسابرسی  ، مالیاتی

17-   مشاوره  امور بازرگانی

18-   پذیرش آگهی از طریق سایت و sms  گروهی 

مدیریت روابط عمومی موسسه

صفحه اصلی
آشنایی با موسسه
درباره استان خوزستان
اخبار استان خوزستان
اخبار مدیریت های ستادی
اخبار مدیریت های اجرائی
گالری تصاویر
سلامت
مقالات
خواندني ها
سرگرمي
پیوند ها
جستجوی پیشرفته
تماس با ما
بايگاني
تماس با ما

email_18_animated.gif
مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
manager.khuzestanclub@gmail.com
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت

صفحه اصلی arrow عمومی arrow وضعیت کیفیت آب در خوزستان نگران‌کننده است
وضعیت کیفیت آب در خوزستان نگران‌کننده است چاپ ارسال به دوست
۲۶ آذر ۱۳۹۳
به علت استفاده بی‌رویه از منابع آبی در بالادست، آب به مناطق پایین دست نمی‌رسد و وضعیت آب را برای این مناطق بحرانی کرده است. مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان گفت: به علت استفاده بی‌رویه از منابع آبی در بالادست، آب به مناطق پایین دست نمی‌رسد و وضعیت آب را برای این مناطق بحرانی کرده و تالاب‌های استان در حال خشک‌شدن هستند.
محمدرضا شمسایی در کارگروه اقتصادی که در محل استانداری خوزستان برگزار شد، عنوان‌کرد: تالاب یک اکوسیستم زنده است و خوزستان از جمله استان‌های مهمی است که دارای چندین تالاب خیلی وسیع است. چرا برای احیای دریاچه ارومیه 15 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته می‌شود اما تالاب‌های خوزستان به حال خود رها شده‌اند، در صورتی که وسعت این تالاب‌ها چندین برابر دریاچه ارومیه است.

وی افزود: از سوی دیگر کشت‌های غیرمجاز در سطح گسترده‌ای از اراضی استان انجام می‌شود که منابع آبی فراوانی مصرف می‌کند. همچنین وجود 3 هزار و 522 هکتار حوضچه غیرمجاز پرورش آبزیان از عواملی است که تأمین آب در مناطق آبادان، خرمشهر و دشت‌آزادگان را دشوار کرده است.

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان تصریح‌کرد: با توجه به این‌که مصرف آب در مجتمع‌های پرورش ماهی بالاست و در هر هکتار پرورش ماهی حدود 70 هزار مترمکعب آب مصرف می‌شود باید به فکر راه حل دیگری برای صرفه‌جویی در این زمینه باشیم. پرورش ماهی در مخازن سدها و در قفس از طرح‌های خوبی است که با استفاده از آن می‌توان در مصرف آب صرفه‌جویی شود و از پرورش ماهی در اراضی دست برداریم.

شمسایی بیان‌کرد: کشت شلتوک نیز یکی‌دیگر از عواملی است که حجم بالایی از آب را مصرف می‌کند. به دلیل محدودیت آب وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو با کشت شلتوک در خوزستان مخالف است.

وی خاطرنشان‌کرد: امسال از سوی ادارات و تشکل‌های مختلف کشاورزی برای صدور مجوز کشت شلتوک به سازمان آب و برق استان فشار فراوانی وارد شد اما با توجه به این‌که سالانه در فصل تابستان با محدودیت آب مواجه هستیم باید تکلیف کشت شلکتوک روشن شود که اگر در اولویت قرار دارد باید تبعات آن را هم قبول کنیم. سهم آبی که برای تالاب شادگان و هورالعظیم گذاشتیم عملا به آنها نمی رسد و قسمت عمده اش زه آب است.

شمسایی اظهارکرد: حوضچه‌های پرورش آبزیان غیرمجاز و کشت شلتوک از مواردی هستند که حجم زیادی از منابع آب استان را مصرف می‌کنند و تالاب‌های استان که در پایین‌دست قرار دارند را به سوی خشک شدن سوق می‌دهند.

وی بیان‌کرد: در حال حاضر وضعیت کیفیت آب در خوزستان بسیار نگران‌کننده است؛ با وجود آن‌كه هنوز برداشت آب از سر شاخه‌های کارون انجام نشده اما شوری آب در مناطق پایین دست استان به 5 هزار میکروموس رسیده است.

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان  افزود: به شرایطی رسیده ایم که وقتی در شهرهای پایین دست دشت ازادگان ،آبادان، خرمشهر، هندیجان در انتقال آب بوسیله لوله مشکلی پیش می آید اصلا اب رودخانه در این شهرها قابل استقاده نیست.
مدیریت محیط زیست موسسه از سایت آبنما نیوزhttp://www.abnamanews.com/

شمسایی گفت: یک بار شخصی آبی برداشت می کند و ضرری به دیگران نمی زند این اشکالی ندارد اما در واقع کسانی که در بالادست آب برداشت می کنند به حقوق مردمی که در پایین دست هستند تجاوز می کنند.

وی اضافه کرد: بحث آب در جنوب استان فقط آب شرب نیست ما در آبادان و خرمشهر  36 هزار هکتار  نخل داریم. در شادگان و دشت آزادگان نخلستان های فراوان داریم و اگر قرار باشد اب شور برای آنها بفرستیم بیش از 150 هزار هکتار زمین کشاورزی دراین مناطق از بین می رود، این علت حساسیت ماست.

 مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با تأکید بر تشکیل تشکل‌های آب‌بران، گفت: تشکیل این انجمن‌ها می‌تواند در زمینه صرفه‌جویی در مصرف آب و کاهش شوری آب تأثیر مثبتی داشته باشد.

یادداشت های بازدیدکنندگانCopyright 2008, Khuzestanclub.org All rights Reserved