Advertisement

email_18_animated.gif
مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
manager.khuzestanclub@gmail.com
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت

صفحه اصلی arrow مقالات arrow عمومی arrow شاهنامه خوانی (خوزستان)
شاهنامه خوانی (خوزستان) چاپ ارسال به دوست
۱۸ فروردين ۱۳۸۷
شاهنامه خوانی نوروزی  در مناطق بختیاری نشین

هر چند امسال فرصت حضور در زادگاه را از دست دادم ،  اما دوست خوبم "محمد مراد یوسفی نژاد" توانست به ولایت سری بزند و در برنامه شاهنامه خوانی که در روستای سی میلی همه ساله برگزار می شود شرکت نماید.

محمد مراد از استقبال خوب مردمی خبر می داد و اینکه خودجوش بودن و البته غیر سیاسی بودن این برنامه راز ماندگاری آن است. خوش بحال آنها که توانستند در این برنامه شرکت کنند.

شاهنامه خوانی همه ساله در روز سوم فروردین در مناطق مختلف بختیاری نشین بصورت گروهی انجام می شود و روستای سی میلی یکی از مهمترین مناطقی است که این برنامه در آنجا انجام می شود.

دوست خوب دیگرم خانم "کبری قاسمی" گزارش مشروحی از  مراسم شاهنامه خوانی بختیاری را که خود در سال ۱۳۸۶ شانس حضور در یکی از آن برنامه ها  را داشته منتشر نموده که در این آدرس می توانید بخوانید و بشنوید:

http://radiozamaaneh.com/morenews/2008/03/post_906.html 

 

توضیحات تکمیلی آقای یوسفی نژاد:

درود فرشید عزیز

از نکات حایز اهمیت در سوم فروردین حضور چشمگیر مردم بود که علیرغم نبود گل و گیاه و سبزه از اقصی نقاط استان و کشور خود را به مسجدسلیمان رساندندوبیشتر از سال قبل ؛همچنین حضور استاد علی اکبر شکارچی؛نوازنده؛خواننده وآهنگساز که شور مضاعفی بوجود آورداز نکات قابل ذکر اینکه همایش هزینه هایی دارد که اگر کمکهای مردمی نباشد قطعا گردانندگان آن در آینده دوام نخواهند آوردوپیشنهاد شد شماره حسابی اعلام گرددتامشتاقان بتوانند در طی سال وبسته به توان خودمبلغی را به این امر اختصاص دهند زیرا کمترین نفع وامتیاز این همایش ؛گذشته از تاثیرات فرهنگی؛دیدن دوستان وآشنایانیست که در طول سال وباتوجه به بعد مسافتها وگرفتاریهاموفق به بدیدارشان نمیشویم

 

از سایت ایران -خوزستان- - مسجدسلیمان


یادداشت های بازدیدکنندگان

نویسنده مهمان در تاریخ ۱۳۸۹-۰۴-۰۲ ۱۵:۲۵:۱۸
تشكر ميكنم از توجه به فرهنگ صيل ايراني و بختباري . اميدوارم كه اين روند ادامه داشته باشدCopyright 2008, Khuzestanclub.org All rights Reserved